تبلیغات
▐یاران با بصیرت - منشور کوروش و من شور قرآن..
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : علمدارکوچولوی آقا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
طرح صلوات

Powered by WebGozar

▐یاران با بصیرت
بصیرت علوی ، حماسه حسینی تا قیام مهدوی
سه شنبه 30 شهریور 1389 :: نویسنده : علمدارکوچولوی آقا        
هو العلیم

::بوی انگلیسی رونمایی از منشور كوروش::

بوی انگلیسی رونمایی از منشور كوروش کبیر!

  چه دست‌هایی در دستگاه برگزار‌كننده این مراسم درصدد مثبت نشان‌دادن چهره كاملا خباثت‌آلود انگلستان در ایران بوده و حتی می‌توانند عالی‌ترین مقام اجرایی كشور را در كنار سفیربدسابقه انگلستان و در یك قاب تصویر بگنجاند؟ چه دست‌هایی مانع شد كه احمدی‌نژاد سخنی از «دزدیده» شدن آن توسط انگلیس به زبان نیاورد؟
هفته گذشته از منشور حقوق بشر كوروش -كه سالیان متمادی است از مأمن خود در ایران ربوده شده و در موزه بریتانیا برای اروپائیان نمایش داده می‌شود - در تهران رونمایی شد. در مراسم رونمایی از این منشور كه به همت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری برپا شده بود رییس‌جمهور اسلامی ایران نیز حضور داشت.
صرف‎نظر از برخی حواشی این مراسم كه در جای خود باید نسبت به آن تأمل نمود ذكر چند نكته لازم است:

1 - بنابر اخبار و گزارش‌ها درخواست نمایش منشور كوروش در تهران از سوی كشورمان مدت‌ها پیش از تحقق آن صورت گرفته بود ،بدین مطلب باید حضور فعالانه و كاملا محسوس سفیر دولت بدنام انگلستان را نیز ضمیمه نمود. اینجا دقیقا نكته‌ای است كه شبهه‎دار بودن به نمایش درآمدن منشور كوروش را عیان می‌سازد.

سؤال اینجاست كه چه سلسله همكاریها و اقداماتی صورت گرفته تا از چهره به شدت سیاه و آلوده دولت انگلستان كه در طول قرن‌های متمادی، جنایت‌ها و نامرادی‌های فراوانی علیه ملت ما و ملت‌های منطقه روا داشته، همواره در صدد استعمار و استثمار ملت ما و غارت میراث فرهنگی، تاریخی، ملی و مذهبی ما بوده و هیچ‌گاه نیز از این سیاست‌های خباثت آلود عذرخواهی نكرده و كوتاه نیامده، چهره‌ای متمدن، فرهنگی، موافق با سیاست‌های بشر دوستانه و آرمانگرایانه و دوست‎دار آداب و رسوم و حقوق بشر ایرانی بسازد؟ تطهیر چهره ناپاك و آلوده دولت استعمارگر انگلستان و فرهنگی معرفی كردن این دولت آیا خود سیاستی انگلیسی و نامشروع نیست؟
قرار گرفتن سفیر دولت خبیث و جنایت پیشه انگلستان در كنار رییس جمهور اسلامی ایران با هر نیت و قصد می‌تواند توجیهی منطقی و عقلی داشته باشد؟

تجربه قرن‌های متمادی عداوت ،دشمنی، استعمار و استثمار از سوی دولت انگلستان نسبت به ملت ما وملت‌های منطقه نشان داده كه این دولت هیچ‌گاه در امری كه منافع و اهداف عالیه خباثت آلود او - كه اتفاقا همیشه نیز در تضاد با منافع ملی ملت‌ها بوده - به طور كامل تضمین نشده، اقدامی را مرتكب نمی‌شود. سؤال اینجاست كه حضور پررنگ سفیر انگلستان در این مراسم، چه اهداف و منافعی از دولت استعمار پیر را تضمین نموده و چرا این اهداف اینك باید توسط دولت اصولگرا تضمین شود؟

نكته دیگر آنكه همان‎گونه كه درصدر این نوشتار نیز آمد از مدت‌ها پیش درخواست نمایش منشور كوروش در تهران به دولت انگلستان ارسال شده بود. سؤال دیگر این است كه چرا دولت انگلستان اینك - در حال حاضر و پس از گذشت فتنه‌انگیزی جریان فتنه - با این درخواست موافقت كرده و حضور پررنگ در این مراسم از خود نشان داده است. پر واضح است كه اگر این موافقت یك سال گذشته رخ می‌داد، پیام‌ها و پالس‌های منفی برای جریان فتنه - كه دولت انگلیس بارها رسما و علنا و نیز به صورت مخفیانه به حمایت از آنها پرداخته است - داشت و این در آن بحبوحه به ضرر جریان فتنه به شمار می‎رفت.
حال سؤال اینجاست كه چه دست‌هایی در دستگاه برگزار كننده این مراسم در صدد فرهنگی و مثبت نشان دادن چهره كاملا سیاسی و خباثت آلود انگلستان در ایران هستند. اینان چه دست‌هایی است كه حتی می‌توانند عالی‌ترین مقام اجرایی كشور را نیز دركنار سفیر بدسابقه انگلستان و در یك قاب تصویر بگنجاند؟

2 - نكته تاسف‌آور دیگر آنكه علی‎رغم این تمهیدات، انتظار حقیقی و واقعی ملی از رییس جمهور ملت ایران آن بود كه در این مراسم حداقل به گوشه‌ای از جنایت‌ها، خیانت‌ها و دشمنی‌های دولت انگلستان در غارت میراث ملی كشور از جمله ایران اسلامی اشاره می‌كرد و بدین وسیله پازل طراحی شده انگلیسی را بر هم می‎زد.
هیچ‎كس تلاش بی‌وقفه انگلستان، BBC فارسی، شبكه امنیتی و اختاپوسی بهائیت و سرویس اطلاعاتی استعمار پیر در قضایای فتنه برای نامشروع جلوه دادن دولت قانونی و مشروع احمدی‌نژاد و ابهام آفرینی در روند برگزاری انتخابات دهم ریاست جمهوری، التهاب آفرینی در جامعه و حمایت از جریان فتنه، و دیكتاتور معرفی كردن رئیس جمهور ایران كه مستظهر به آرای 25میلیونی ملت ایران است، بدنام‌سازی چهره و متقلب نشان دادن چهره مظلوم او و دهها و صدها عنوان دیگر نظیر آن را از یاد نبرده است. انتظار از رییس جمهور قانونی و مشروع ملت ایران آن بود كه حداقل در این مراسم به گوشه‌ای از غارت اموال ملت‌ها توسط انگلیس و ریشه‌های تاریخی این خوی استعماری اشاره‌ای كرد و از به یغما رفتن ثروت ملت‌ها توسط انگلیس گلایه می‌نمود. بیراهه نبود اگر احمدی نژاد از پر شدن جیب موزه‌‌های انگلیس و فرانسه و آلمان و . . . از آثار باستانی ایرانی كه اغلب نیز توسط سفرا و نمایندگان رسمی این دول غربی در روز روشن دزدیده شده و به یغما رفته است سخن می‌گفت. چه دست‌هایی مانع از آن شد كه احمدی‌نژاد هم به تقدیر از اقدام انگلستان در خصوص در اختیار گذاردن منشور ایرانی كوروش پرداخته و سخنی از «دزدیده» شدن آن توسط انگلیس به زبان نیاورد؟ البته مردم منتظرند تا توبیخ قاطع احمدی نژاد از برگزار كنندگانی كه خواستند از چهره محبوب و مشروع احمدی نژاد برای چهره كریه نماینده دولت استعمارگر انگلیس وجهه‌ای را دست وپا كنند ببینند.

3 - گزاره كلی پیرامون «انگلستان» و نقش پلید این دولت ننگین در طول تاریخ در حافظه تاریخی ملت مسلمان ایران قرار گرفته است. هیچ ایرانی بصیر و آگاهی را نمی‌توان یافت كه سابقه روشن و برجسته‌ای از انگلیس در ذهن خود داشته نداشته باشد و اتفاقا نابسامانی‌ها و پیچیدگی‌ها را از آن «انگلیس» و زیر سر او می‌دانند. جا دارد كه به عنوان پروژه‌ای «جامعه‌شناسانه» به این ذهنیت در مجامع آكادمیك پرداخته شود.
اما نكته آنجاست كه هر كس و با هر تدبیر و نقش و با هر هدف و ایده كه بخواهد این ذهنیت را به ذهنیتی مطلوب و روشن تبدیل نماید خدمتی به كشور نكرده و اتفاقا ملت آن دست‌ها را همراه دستان استعمارگران خواهند شناخت.
طرح این سؤال نیز جا دارد كه چرا رسانه‌های جمعی و صدا و سیما تاكنون نتوانسته‌اند ابعاد اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی امنینی و . . . دولت انگلیس را كه همان اهداف استعماری این دولت را در بعد سیاسی دنبال می‌كنند برای مردم عیان سازند؟ دست‌های انگلیسی را باید به خوبی شناخت و آنان را قطع نمود.

4-شكی در این نیست كه چندی است سلسله اقداماتی در فضای فرهنگی كشور در حال شكل‌گیری است كه در خوشبینانه‌ترین حالت‌ها دارای تضاد با اندیشه‌های انقلاب اسلامی و ارزش‌های رهبری كبیر انقلاب اسلامی است.
ترویج مكتب ایرانی، نگاه به باستان‌گرایی، ترویج كوروش، آرش، سیاوش و . . . در سخنرانی‌ها و مجامع عمومی، ایراد نقد به مكتب انبیای عظام، ایراد نظرات شاذ در مورد حجاب و عفاف و . . . - كه با تلویح و تصریح و به‎كار بردن تعمدی برخی عبارات كه بعدا مورد اصلاح و تأویل قرار می‌گیرد - سلسله برنامه‌هایی است كه ریشه در فرهنگ ناب انقلاب اسلامی ندارد. علاوه بر آنكه ترویج این نگاه چالش‌های درونی نیز - بالطبع- پدید خواهد آورد كه موجب صرف هزینه‌ها و اتلاف انرژی‌های متعددی است. به‎نظر می‌رسد عقلای قوم در میان اصولگرایان باید بدین پدیده به مثابه یك پروژه نگریسته و برای مواجهه عاقلانه و مدبرانه با آن تدبیر لازم اتخاذ نمایند.گرچه بدیهی است كه پردازش به این پدیده نیز خود ،اصلی كردن آن در جامعه و البته مورد پسند آنانی است كه در این مقطع حتی بدنامی را برای خود بهتر از گمنامی برمی‌شمرند اما برخورد مدبرانه با این پروژه از سرخورده شدن پایگاههای اجتماعی خواهد كاست. این تدابیر باید از بعد رسانه‌ای تا ابعاد فكری و فرهنگی و تزریق آن در بدنه اجتماعی اصولگرا همچنین پیشبرد گفتمان اصولگرایی دارای برنامه باشد.

5 - نبرد تنگاتنگ انقلاب اسلامی با دشمن در بعد نرم ایجاب می‌كند كه دشمن را ولو آنكه در ظاهری فرهنگی و بشردوستانه خود را به نمایش گذاشته باشد نیز شناخته و چهره اصلی او را عیان ساخت. دشمنی انگلیس با ملت ایران سابقه‎دارتر از دشمنی شیطان بزرگ است. گرچه امروز رهبری این دشمنی از سوی صهیونیست‌ها در ایالات متحده هدایت می‌شود اما استعمار پیر نیز وظیفه خود را به خوبی در جدول شیطان بزرگ اجرایی می‌كند. چشم‌ها باید بیدار باشد.اللهم عجل لولیک الفرج..
نوع مطلب : خبرنامه عصر ظهور..، 
برچسب ها : بوی انگلیسی رونمایی از منشور كوروش، رونمایی از منشور کوروش کبیر!، قرآن مظلوم و منشور کوروش، نمایش منشور كوروش در تهران، موزه بریتانیا برای اروپائیان، چهره كاملا خباثت‌آلود انگلستان در ایران، منشور حقوق بش، تضاد با اندیشه‌های انقلاب اسلامی و ارزش‌های رهبری كبیر انقلاب اسلامی، سلسله اقداماتی در فضای فرهنگی كشور در حال شكل‌گیری است، گوشه‌ای از جنایت‌ها، خیانت‌ها و دشمنی‌های دولت انگلستان در غارت میراث ملی كشور،
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر