تبلیغات
▐یاران با بصیرت - ماجراهای دانشگاه آزاد اسلامی! و اموال پدری!!
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : علمدارکوچولوی آقا
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
طرح صلوات

Powered by WebGozar

▐یاران با بصیرت
بصیرت علوی ، حماسه حسینی تا قیام مهدوی
هو الحکیمـــــــ ..

وقف اموال پدری!

  • ::بدعت تاریخی برای حفظ حیاط خلوت دانشگاه آزاد برخلاف نص صریح اوامر امام و رهبری::

عصر روز شنبه دبیرخانه هیئت مؤسس دانشگاه آزاد نمابری برای خبرگزاری‌ها ارسال كرد كه بر مبنای آن، شعبه 29 دادگاه عمومی مجتمع قضایی شهید بهشتی دستور توقف اجرای اساسنامه جدید دانشگاه آزاد مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی را صادر كرد.

(به گزارش رجانیوز) این اقدام، به موازات آن صورت گرفت كه جاسبی و معاونانش در طی یك هفته گذشته با حضور در مجلس شورای اسلامی به‌دنبال امضا جمع كردن برای طرح استفساریه‌ای در خصوص صلاحیت شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد بودند و همزمان طوماری نیز خطاب به رهبر انقلاب با امضای تعدادی از اساتید این دانشگاه در حال تهیه است.

اما صدور حكم توقف اجرای اساسنامه دانشگاه آزاد از سوی یك شعبه حقوقی قوه قضائیه بدعت آشكار و تاریخی  است كه با تعجب محافل رسانه‌ای كشور مواجه شده است. حكم این شعبه قضایی در حالی صادر شده است كه امام خمینی 29/11/63 در پاسخ به استفساریه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رئیس‌جمهوری وقت دقیقاً بر خلاف اقدام اخیر است.

در استفساریه مزبور آمده است: "محضر مبارك رهبر انقلاب حضرت آیت الله امام خمینی مدظله العالی

شورای عالی انقلاب فرهنگی برای تأمین اهداف و دستوراتی كه در حكم حضرت عالی بدان تصریح شده، ناچار است ضوابط و قواعد وضع كند. همكاری و دخالت قوه قضائیه در موارد لزوم، منوط به آن است كه مصوبات این شورا دارای اعتباری در حد قانون باشد. مستدعی است نظر شریف در این باره را ابلاغ فرمایند. "

امام خمینی نیز در پاسخ به این استفساریه كه مشخصاً‌ به همكاری قوه قضائیه در آن اشاره شده است، تأكید می‌كنند:

«ضوابط و قواعدی را كه شورای محترم عالی انقلاب فرهنگی وضع می‍نمایند باید ترتیب آثار داده شود.»

حكم شعبه 29 مجتمع قضایی شهید بهشتی در حالی از سوی قوه قضائیه كه رئیس آن از اعضای ارشد قوه قضائیه است، صادر شده كه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی از شئون ولایت فقیه و همردیف مصوبات مجلس شورای اسلامی و لازم‌الاجرا و الزام‌آور است، به طوری كه رهبر معظم انقلاب نیز بر این مسئله تأكید كرده‌اند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای 

«طبعاً مجلس شورای اسلامی مركز قانون گذاری است، لیكن مصوبات اینجا باید اجرا شود. حكم شما لازم الاتباع است، آنچه شما مصوبه دارید مثل مجلس می ماند. مصوبات این شورا لازم الاجرا است، به هر جا كه ابلاغ شد، دستگاه های اجرایی موظفند اجرا كند. البته این جا دستگاه قانون گذاری نیست؛ نمی خواهیم تعبیر قانون بكنیم. كما این كه در آن سؤالی هم كه از امام شد و جوابی كه ایشان فرمودند، اسم قانون گذاری نیامده؛ چون مركز قانون گذاری در قانون اساسی، یك جاست، لیكن منافاتی ندارد كه مصوبات این جا در یك حوزه و در سطح خاصی لازم الاجرا باشد اینجا برابر قانون است، چون امام این را تأكید و تصویب كرده و آنچه امام و رهبری تصویب بكند و قرار بدهد، طبق قانون اساسی مرٌ قانون است و هیچ مشكلی ندارد. اینجا برای كار فرهنگی قطعاً بر مجمع تشخیص اولویت دارد حداقل اینكه اصولاً اینجا برای كار فرهنگی تشكیل شده، ولی آنجا مجموعه ای است كه مشاورین رهبری هستند. اینجا منصوبین رهبری هستند كه باید بنشینند و راجع به مسایل و سیاست‌های فرهنگی بحث كنند و وقتی آن بحث را را به مجمع تشخیص می فرستند، آنجا هم باید با نظر اعتبار به اینها نگاه بكند.»

همچنین بنا به پاسخ تفسیری شورای نگهبان در مرداد سال 1361 به پرسش‌های نخست‌وزیر وقت و عضو فعلی هیأت مؤسس دانشگاه آزاد، اعتبار مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی به ولایت فقیه است.

روزنامه ایران نیز در این زمینه نوشت:

«مهم تر از همه، علت ورود این شعبه قضایی به این موضوع است چرا که هرگز هیچ نهاد رسمی تقاضای ارجاع چنین پرونده‌ای را به دادگاه نداده است و حتی همچنان که اشاره شد اگر چنین درخواستی هم مطرح می شد، هیچ دادگاهی حق ورود به این موضوع را نداشت. به عبارت بهتر، درباره حركت تأمل برانگیز شعبه 29 دادگاه عمومی درباره اساسنامه مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی می توان گفت که این اقدام مانند آن است که دادگاهی به صورت خودسر با صدور حکمی اجرای مصوبه قانونی مجلس شورای اسلامی را متوقف کند.

موضوعی بی‌سابقه که بیشتر شبیه یک مزاح سیاسی تلقی می شود تا یک واقعیت قانونی. بنابر این اگر این اقدام شعبه 29 مجتمع قضایی شهید بهشتی مورد تأیید باشد، از این پس هر یک از نهادهای اجرایی نیز می‌توانند از پذیرش و اجرای قوانین مصوب مجلس سر باز بزنند و به بهانه یک حکم قضایی آن را رد کنند. به همین دلیل این اقدام که برخی با عبارت «شگفتی جدید» از آن یاد کرده‌اند، یک سؤال مهم و پیچیده را در مقابل ناظران سیاسی قرار داده است؛ این که پشت پرده حکم صادر شده در شعبه 29 دادگاه عمومی چیست و چه کسانی در آن دست داشته‌اند و اینکه این موضوع با تلاش های مسئولان دانشگاه آزاد که حاضر به اجرای اساسنامه جدید این دانشگاه نیستند، چقدر ارتباط دارد؟

به نظر می‌رسد رسیدگی سریع به این پرونده و بررسی عوامل پشت پرده آن که رسماً به مقابله با یک قانون مصوب پرداخته‌اند، باید به یکی از اولویت‌های قوه قضائیه تبدیل شود تا مشخص شود که چگونه عده‌ای تلاش دارند با بدعت‌گذاری‌های خطرناک منافع شخصی خود را تأمین کنند.

البته شعبه 29 مجتمع قضایی شهید بهشتی سابقه درخشانی در ارائه احکام عجیب و این چنینی دارد.

رئیس این شعبه، در سوم آذرماه سال گذشته و درحالی که هنوز یک روز هم از توقیف موقت ارگان مطبوعاتی شهرداری تهران نمی‌گذشت، این روزنامه را که اقدام به تبلیغ فعالیت‌های فرقه بهاییت کرده و به همین سبب توقیف موقت شده بود، از این اتهام تبرئه کرد و سریعاً مجوز انتشار آن را صادر کرد.

این شعبه همچنین بدون هماهنگی با مسئولان مطبوعاتی وزارت ارشاد، دستور رفع توقیف روزنامه فرهنگ آشتی را در تاریخ 7 بهمن سال گذشته صادر کرد و انتشار این روزنامه را بلامانع دانست. پیش از این، این روزنامه به دلیل عدم رعایت مراحل قانونی برای کسب مجوز، توقیف شده بود که با حکم این دادگاه، بدون تصحیح اقدامات خود مجدداً منتشر شد.»

جدای مباحث حقوقی پیرامون حكم صادره كه غیرقانونی بودن این حكم را اظهر من الشمس می‌نماید، به نظر می‌رسد قوه قضائیه ابتدا تكلیف رئیس دبیرخانه هیأت مؤسس دانشگاه آزاد را كه نزدیك به یك سال است با مأموریت دانشگاه آزاد به كشورهای مختلف سفر می‌كند و دستور جلب صادره دادستانی تهران را به تمسخر می‌گیرد، روشن كنند.


اللهم عجل لولیک الفرج..
نوع مطلب : امام خمینی..، 
برچسب ها : * ::بدعت تاریخی برای حفظ حیاط خلوت دانشگاه آزاد برخلاف نص صریح اوامر امام و رهبری::، هیئت مؤسس دانشگاه آزاد، حاج عبد الله جاسبی و یاران، نفوذ باند قدرت،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 6 تیر 1396 01:23 ق.ظ
Sweet blog! I found it while searching on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News?
I've been trying for a while but I never seem to get there!
Thanks
دوشنبه 18 اردیبهشت 1396 02:45 ب.ظ
Because the admin of this web site is working, no hesitation very quickly it will be well-known, due to its feature contents.
سه شنبه 29 فروردین 1396 09:51 ق.ظ
Fastidious replies in return of this difficulty with firm arguments and telling
the whole thing on the topic of that.
یکشنبه 20 فروردین 1396 06:33 ب.ظ
I enjoy, result in I discovered exactly what I used to be having a look for.
You've ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day.
Bye
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر